Panel logowania
Login:
Hasło:

Tajlandia - wakacje

Strona główna -> Spis artykułów -> Tajlandia - wakacje

Tajlandia - wakacje
Tajlandia słynie jako jedno z najbardziej malowniczych obszarów na mapie świata. Wyjątkowe znaczenie mają tu zarówno kwestie architektoniczne, jak również same krajobrazy. Zachwycają także niebywałe tradycje zamieszkujących tam ludzi. Do Tajlandii można praktycznie jechać bez względu na okres i sezon. Jest tam zawsze coś do zrobienia, niezależnie od panującej pogody oraz czasu. 

Na obszarze Tajlandii turyści mogą wylądować na ośmiu istniejących w kraju lotniskach, które znajdują się na takich obszarach jak  Bangkok, Phuket, Chiang Mai, Chiang Rai, Ko Samu, Krabi, Hat Yai i Sukhotai. Dla podróżujących przybywających z Europy przygotowane są dwa z wyżej wymienionych lotnisk, to jest to w Phuket oraz w Bangkoku. Bilety lotnicze do Tajladnii wynoszą jakieś kilka tysięcy złotych. Sama podróż trwa najczęściej 16 lub 18 godzin, a niekiedy nawet 20. 

Jeżeli kupujemy bilet lotniczy właśnie do Tajlandii to musimy się liczyć z tym, że z Polski konieczna jest przesiadka albo jeszcze w jakimś państwie europejskim, albo na jakimś obszarze Azji. Będąc natomiast już na miejscu z lotniska możemy się wydostać praktycznie wszystkim, począwszy od środków kmunikacji miejskiej, a skończywszy na pociągu. W niektórych przypadkach za możliwą drogę transportu uznaje się także drogę wodną. 

Od 11 sierpnia 2011 roku zniesiony został obowiązek wizowy dla obywateli Polski chcących wjechać na teren Królestwa Tajlandii. Warunek jest jednakże konkretny. Przybywający muszą wykupić bilet lotniczy do Bangkoku na czas nie dłuższy niż trzydzieści dni. Wyjazd ma natomiast być organizowany typowo w kwestiach turystycznych.

Zobacz też

Planowanie urlopu musi być przemyślane. W końcu każdy z nas chce wypocząć i zapomnieć o codziennych problemach. Wiele osób decyduje się na urlop w niewielkich miejscowościach turystycznych, takich jak chociażby Radawa.  

Pełny artykuł: Domek czy pensjonat ? co wybrać
Fascynują Cię Indie? Chciałbyś spędzić tam ciekawie czas? Niczym doszczętnie spłuczesz się na wydatkach typu bilety lotnicze do Indii, koniecznie zwróć uwagę na dostępne obecnie i szeroko rozpowszechnione formy oszczędności w pos

Pełny artykuł: Fascynujące Indie
Jesteś pewien, że chcesz pojechać w tym roku na wakacje do Zakopanego? A czy w związku z tym zdecydowałeś się na zarezerwowanie odpowiedniego zakwaterowania, w którym zatrzymasz się na czas Twego urlopu? Najlepszym z możliwych

Pełny artykuł: Wakacje w Zakopanem
Japonia to wyspiarska kraina geograficzna ulokowana we wschodniej części Azji. Kraj ten godny jest poświęcenia większej uwagi bowiem jest to państwo charakteryzujące się rozmaitymi tradycjami, obyczajami oraz oryginalną kulturą. W Japonii p

Pełny artykuł: Japonia - atrakcje turystyczne